AV. FATİH ÇALKA


Avukat Fatih Çalka 1991 İstanbul doğumludur. Hasan Polatkan Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimine devam etmiştir. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi Özel Hukuk alanında yüksek lisans eğitimine halen devam etmektedir.

Eğitim ve İş hayatında insan hakları, adil yargılanma hakkı ve hürriyet hakkı başta olmak üzere birçok çalışmada bulunan Av. Fatih Çalka, Türkiye Barolar Birliği’nin 2015 yılında Türkiye geneli düzenlediği yarışmada “Hukukun Kullanımı ve Adalete Erişim” adlı makalesi ile birinciliğe layık görülmüştür.  Bu makalesi Türkiye Barolar Birliği tarafından yayımlanmıştır.

Yine 2016 yılında Kadir Has Üniversitesi’nin Türkiye geneli düzenlediği yarışmada da “Adil Yargılanma Bağlamında Türk Spor Tahkimi” konulu makalesi ile ikinciliğe layık görülmüştür. Bu çalışması ise Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dergisi tarafından 2016 yılının ilk sayısında yayımlanmıştır.

Bu çalışmalarının yanı sıra birçok çalışma ve projelerde görev ve sorumluluk üslenen Çalka, yine 2016 yılında Türkiye Barolar Birliği’nin düzenlediği yarışmada “Saygın Avukat Projesi” ile dereceye girmiştir.

Av. Fatih Çalka sosyal sorumluluk kapsamında da seminerler vermekte olup iş hukuku alanında bazı seminer ve etkinliklerde konuşmacı olarak görev almıştır.